I Konferencja Nauczycieli Fizyki na UwB

Data wydarzenia 23-03-2017

W najbliższą sobotę, 25.03.2017 r., na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się I Konferencja Nauczycieli Fizyki. Weźmie w niej udział ponad 40 osób. To głównie nauczyciele fizyki, ale organizatorzy zaprosili też pedagogów uczących przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Początek o 8.30.

 

Cele spotkania to m.in. integracja środowiska nauczycielskiego i naukowego oraz prezentacja aktualnych informacji dotyczących systemu oświaty. Bardzo ważnym elementem konferencji będzie także dzielenie się doświadczeniami, dlatego prócz prelekcji poświęconych programom nauczania czy zmianom w organizacji szkół będą prezentacje dotyczące praktycznej strony nauczania fizyki przygotowane przez samych nauczycieli. W programie znalazła się też sesja interdyscyplinarna, podczas której o pracy z uczniem mówić będą eksperci w dziedzinie pedagogiki i psychiatrii.

 

Współorganizatorami wydarzenia sąŁ Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział w Białymstoku, Polska Akademia Nauk Oddział w Olsztynie i w Białymstoku oraz Fundacja Edukacji Matematyczno-Przyrodniczej im. Richarda Phillipsa Feynmana.

 

Konferencję objął honorowym patronatem prof. dr hab. Piotr Jaranowski, dziekan Wydziału Fizyki UwB.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: http://physics.uwb.edu.pl/wf/knf2017/