III Dni Książki Akademickiej i Naukowej

Data wydarzenia 09-05-2019

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku wraz z Białostockim Ośrodkiem Kultury serdecznie zapraszają do udziału w III Dniu Książki Akademickiej i Naukowej w Białymstoku, który odbędzie się 11 maja (sobota) w Kinie Forum przy ul. Legionowej 5. Wydarzenie to ma celu prezentację oraz promocję regionalnego rynku wydawniczego publikacji naukowych i akademickich wśród jak najszerszego grona odbiorców.

Wstęp wolny.

 


Program III edycji DKAiN obejmuje przede wszystkim targi książki regionalnej, w trakcie których swoje wydawnictwa zaprezentuje wiele instytucji z Białegostoku i województwa podlaskiego.

Będą to: Białoruskie Towarzystwo Historyczne, Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Centrum Dokumentacji Europejskiej, Galeria im. Sleńdzińskich, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Międzynarodowe Stowarzyszenie Białostoczan, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Muzeum Pamięci Sybiru, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Białystok, RO PTTK w Białymstoku, Stowarzyszenie Jamiński Zespół Indeksacyjny, Urząd Statystyczny w Białymstoku, Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.


Targom książki regionalnej będą towarzyszyć promocje wydawnictw związanych z regionem:

- 15.00 – promocja najnowszego wydania Kanonu krajoznawczego województwa podlaskiego, przygotowanego i wydanego przez RO PTTK w Białymstoku,

- 17.00 – „Podlaskie kulinaria” – spotkanie z Andrzejem Fiedorukiem, autorem publikacji o historycznej i współczesnej kuchni regionalnej (Smaki Białegostoku, Historia podlaskich smaków, W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach).

Na spotkania zapraszamy do Klubu Fama (budynek Kina Forum, wejście od parkingu).

Ponadto w ciągu całego dnia będzie prowadzony kiermasz dubletów i książek wycofanych z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, na którym będzie można kupić interesujące tytuły w atrakcyjnych cenach.


Partnerzy:
Wschodzący Białystok
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Białystok

Patronat medialny:
Wrota Podlasia
BiałystokOnline.pl
Polskie Radio Białystok
TVP3 Białystok


To będzie już trzecia edycja DKAiN – wydarzenia, które coraz bardziej zapisuje się w świadomości białostoczan zainteresowanych regionalną książką naukową i popularnonaukową. Poprzednie edycje odbyły się odpowiednio 11 maja 2017 r. w Uniwersyteckim Centrum Kultury i 12 maja 2018 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku, gromadząc łącznie blisko tysiąc uczestników. Swoje publikacje zaprezentowało kilkadziesiąt instytucji, takich jak białostockie uczelnie, muzea i ośrodki kultury z województwa podlaskiego, jak również towarzystwa naukowe, organizacje pozarządowe czy instytucje rządowe.

Targom książki akademickiej i naukowej towarzyszyły także inne wydarzenia mające na celu przybliżenie tego typu literatury szerszej publiczności. Były to spotkania z autorami książek naukowych i popularnonaukowych, wykłady popularyzujące książkę naukową czy promocje nowości wydawniczych, a także warsztaty ze zdobywającego coraz większą popularność bookfoldingu.