Jak prowadzić biznesową korespondencję po niemiecku?

Data wydarzenia 17-01-2019

16 stycznia w Instytucie Neofilologii UwB odbyły się zajęcia na temat prowadzenia korespondencji biznesowej w języku niemieckim. Adresowane były do studentów kierunku filologia angielska z językiem niemieckim.

Były to dodatkowe zajęcia, które miały poprawić kompetencje studentów dotyczące lingwistycznych umiejętności związanych z międzynarodowym biznesem, w tym pisaniem maili i dokumentów. Poprowadziła je Eliza Wiśniewska, kierownik Zespołu ds. Obsługi Procesów Niemieckojęzycznych z CERI. Poprzez praktyczne zadania przybliżyła uczestnikom spotkania realia funkcjonowania niemieckich przedsiębiorstw, obsługę wrażliwych procesów dla banków oraz instytucji finansowych, a przede wszystkim zasady prowadzenia korespondencji biznesowej w branży bankowej u naszych zachodnich sąsiadów. Najaktywniejsi spośród 15 studentów biorących udział w zajęciach otrzymali nagrody.

Zajęcia sponsorowane były przez CERI International. Współpraca Uniwersytetu w Białymstoku ze spółką trwa już od 2015 roku. CERI International Sp. z o.o. jest centrum outsourcingowym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie efektywnego zarządzania procesami biznesowymi. Obecnie w swoich trzech lokalizacjach – w Łodzi i w Białymstoku zatrudnia ponad 700 osób. W ciągu ostatnich kilku lat stała się jednym z większych pracodawców w regionie i cały czas prowadzi rekrutację na kolejne stanowiska. Od pracowników oczekiwana jest znajomość języka obcego oraz otwartość na szkolenia, które umożliwią pracę biurową w międzynarodowym środowisku. CERI International należy do Grupy Commerzbanku – drugiego pod względem wielkości banku w Niemczech.


Logo_CERI_rgb_1