Jak się uczyć skutecznie? Zajęcia z psychologiem biznesu Niną Rotach

Data wydarzenia 26-10-2016

Jak organizować czas i pracę? Jak sobie radzić z przetwarzaniem dużej ilości informacji? Jak utrzymać samomotywację? To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas specjalnie przygotowanego cyklu spotkań, adresowanego do studentów rozpoczynających naukę na Uniwersytecie w Białymstoku.

Wbrew pozorom, studiowanie efektywne nie jest wcale takie proste i wymaga nabycia określonych umiejętności. Młodzi ludzie, po wielu latach w szkole, na uczelni muszą przestawić się na inny system nauki. Dbamy o to, by było dla nich jak najprostsze, a nawet przyjemne! Stąd pomysł na specjalne zajecia poświęcone temu, jak się uczyć. Prowadzi je Nina Rotach - lingwistka i psycholog biznesu.

Pierwsze, pilotażowe zajęcia z Niną Rotach odbyły się wiosną na Wydziale Filologicznym UwB. Teraz możliwość skorzystania z jej wiedzy i doświadczenia mają także studenci innych wydziałów uczelni. Wykłady „Jak studiować efektywnie?” odbyły się już m.in. na Wydziale Biologiczno-Chemicznym. W najbliższym czasie planowane są na Wydziale Pedagogiki i Psychologii - w czwartek, 27. października o godz. 13.45  do auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB (budynek C) przy ul. Świerkowej 20 - oraz Wydziale Historyczno-Socjologicznym. Choć zajęcia przygotowane są głównie z myślą o nowo przyjętych żakach – mogą w nich brać udział wszyscy zainteresowani.

Nina Rotach od wielu lat mieszka i pracuje również za granicami kraju, przede wszystkim w Szwajcarii oraz krajach Unii Europejskiej. Jako dyrektor Human Resources (ZZL) pracowała dla międzynarodowych korporacji (Union Bank of Switzerland, Coca-Cola, Zurich Financial Services, GATX, Alcan Canada itd.), zajmując się między innymi motywacją i rozwojem kadr. W roli menedżera prowadzącego własne zespoły zdobyła duże doświadczenie w tej dziedzinie.