Kliknij w UwB! Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na Wirtualne Dni Otwarte

Tu kandydaci dowiedzą się, czego nauczą się na wymarzonym kierunku i gdzie mogą po nim pracować. Do tego rekrutacja krok po kroku oraz mnóstwo informacji o uczelni, kampusie i Białymstoku. Nie zabraknie też filmowych niespodzianek, a jedną z nich przygotowali sami  studenci uczelni. Takie będą Wirtualne Dni Otwarte na Uniwersytecie w Białymstoku.

- Z powodu epidemii musieliśmy zrezygnować w tym roku z tradycyjnych dni otwartych. W zamian zapraszamy przyszłych studentów na spotkanie online. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy Wirtualne Dni Otwarte, które ruszą już dziś - mówi Agnieszka Jabłońska-Perkowska, kierownik Działu Promocji na Uniwersytecie w Białymstoku.

Każdy znajdzie je bez problemu. Wystarczy na naszej głównej stronie internetowej kliknąć w baner: Wirtualne Dni Otwarte.

- Wirtualne Dni Otwarte to najważniejsze informacje w jednym miejscu. Przyszli studenci znajdą tu pełną ofertę edukacyjną Uniwersytetu w Białymstoku. Dowiedzą się, czego nauczą się na wymarzonym kierunku i gdzie mogą po nim pracować. A że ofertę mamy bardzo bogatą - blisko 30 kierunków studiów -  każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Agnieszka Jabłońska–Perkowska.

WDO to także prosta i przejrzysta rekrutacja krok po kroku – czyli jak znaleźć, a później zarejestrować się na wymarzone studia oraz mnóstwo informacji o uczelni. Zainteresowani mogą zajrzeć m.in. do nowoczesnego kampusu UwB. To na jego terenie powstaje obserwatorium astronomiczne z planetarium!

Nie zabraknie też zdjęciowych i filmowych niespodzianek. Specjalny spot dla przyszłych studentów UwB nagrali obecni studenci uczelni. Do studiowania na uniwersytecie zaprasza również rektor prof. Robert Ciborowski. A na deser można wybrać się w filmową podróż po Białymstoku i Podlasiu.

Wirtualne Dni Otwarte będą dostępne przez cały okres trwania rekrutacji. Co ważne, strona będzie aktualizowana. Pojawią się kolejne informacje i ciekawostki z życia uczelni, także filmowe. Będzie też czat rekrutacyjny: na pytania kandydatów odpowiedzą specjaliści od rekrutacji. Akcja będzie prowadzona równolegle na Facebooku, dlatego warto śledzić także fanpage UwB.

Uniwersytet w Białymstoku to największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce. Oferuje kierunki społeczne, humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze. Funkcjonują u nas również trzy szkoły doktorskie. Obecnie na UwB kształci się około dziesięciu tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych.