Kolorowy Świat w Akwarium

Data wydarzenia 19-05-2016
W sobotę 14 maja 2016 Instytucie Biologii  odbył się finał konkursu plastycznego "Kolorowy Świat w Akwarium"  powiązany z uroczystym otwarciem wystawy akwarystycznej w Instytucie Biologii "Akwaria biotopowe pięciu kontynentów", która powstała we współpracy pracowników Instytutu i akwarystów z forum AkwariumOnline.

Organizatorami wystawy prac plastycznych byli: Zwierzętarnia Instytutu Biologii, Uniwersyteckie Muzeum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy, Akwariumonline, Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku, Muzeum Przyrody w Drozdowie. Gości i organizatorów powitała Pani dr.hab. Elżbieta Jekatierynczuk-Rudczyk, zastępca dyrektora Instytutu Biologii.Wystawa i finał konkursu były okazją do wręczenia przedstawicielom forum oficjalnych podziękowań za wspólną pracę. W imieniu  pracowników zrobił to prof.dr hab. Mirosław Ratkiewicz, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Biologii, prywatnie miłośnik sztuki akwarystycznej.Wydarzenia te ściągnęły ponad 200 osób.  

Goście zwiedzili też Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy. Finał konkursu uświetnił występ dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych nr1 w Białymstoku oraz pokaz aranżacji akwarium. Na zaproszenie organizatorów konkursu odpowiedzieli  Państwo Maria i Andrzej Kociołkowscy prowadzący serwis akwarystyczny akwa-mania.pl. Na ich stronie mogą Państwo zapoznać się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Wystawę prac plastycznych, które prezentują bardzo wysoki poziom można oglądać w holu Instytutu Biologii do 29 maja.