Koncert Chóru Akademickiego UwB promujący twórczość Stanisława Moniuszki

Data wydarzenia 07-05-2019

W imieniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku zapraszamy na koncert promujący twórczość Stanisława Moniuszki, który odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Koncert organizowany jest w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki i 200. rocznicy jego urodzin.

Chór pod dyrekcją dr. hab. Edwarda Kulikowskiego wykona utwory a cappella oraz „Mszę łacińską Des-dur” Stanisława Moniuszki na solistów i organy. Partie solowe wykonają Agnieszka Panas (sopran), Urszula Bielenia (alt), Paweł Cichoński (tenor), Bogdan Kordy (bas), a na organach zagra białostocki pedagog i organista – Józef Kotowicz.

Rok Stanisława Moniuszki zobowiązuje, by lepiej poznać jego bogatą twórczość. Chcemy to wydarzenie uczcić koncertem złożonym z mniej popularnych kompozycji jubilata, ale równie bogatych i wartych poznania. Większość zna go jako ojca polskiej opery narodowej i kompozytora „Strasznego Dworu” czy „Halki”. Natomiast w jego dorobku znajduje się ponad 300 pieśni, kolejne – mniej znane opery, muzyka baletowa, teatralna oraz religijna. – mówi Edward Kulikowski, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku.

Postanowiliśmy przybliżyć Państwu ten ostatni rodzaj twórczości Moniuszki i dlatego podczas koncertu zaprezentujemy dwa sakralne utwory a cappella  „Pieśń do Matki Boskiej” oraz „Ojcze nasz”, a także wykonamy „Mszę łacińską Des-dur” – dodaje.Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Roberta W. Ciborowskiego.


PROGRAM koncertu - utwory Stanisława Moniuszki