Koncert kolęd i pastorałek

Data wydarzenia 12-12-2018

 

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 grudnia, w auli widowiskowo-dydaktycznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB (ul. Świerkowa 20). Będzie to okazja do wspólnego śpiewania znanych bożonarodzeniowych melodii, a tym samym podtrzymywania pięknej tradycji kolędowania.

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Najpierw zaśpiewają najmłodsi artyści, z Plastusiowego Chórku działającego w Przedszkolu Samorządowym nr 53 w Białymstoku pod opieką Doroty Pękackiej oraz Joanny Kopeć. Kolejnym punktem programu będzie przedstawienie nawiązujące do zapomnianych już form teatru jasełkowo-szopkowego. Aktorzy Studenckiego Koła Teatralnego „StuKoT” z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, pod opieką mgr Marioli Wojtkiewicz, wcielą się w role Marii, Józefa, Heroda, Kolędników, Chóru Aniołów, Diabła, Turonia i Śmierci i zaprezentują widowni zbiór rodzimych tekstów, śpiewów i powiedzonek, czyli „Pastorałkę według Leona Schillera”. Na zakończenie wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją prof. Edwarda Kulikowskiego i wykona, jak zwykle z pomocą publiczności, polskie kolędy i pastorałki.

- To muzyczne spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy kochają bożonarodzeniowe tradycje i lubią wspólne śpiewanie. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w koncercie pracowników i studentów naszej uczelni, wraz z całymi rodzinami. Jestem przekonany, że przygotowane przez nas wydarzenie wspaniale wprowadzi nas wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój – mówi Marcin Adamski z Chóru Akademickiego UwB.

Wstęp na koncert wolny.