Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie w Białymstoku

Data wydarzenia 24-11-2017
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem Estebanem Danna, który:

- przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów
- wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
- odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku
 
29 listopada 2017 roku, środa, godzina 11:00
Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Prawa, ul. Mickiewicza 1, sala 311
 
Osoba kontaktowa:
Marek Witkowski
506 761 744
 
W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.
 
Prelegenci:

Esteban Danna, Vice Consul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Esteban Danna jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracował w Ameryce Południowej - na misji w Bogocie, Kolumbia. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracował w Departamencie Planowania Architektonicznego w Manhattan Beach w Californi. Ukończył dwa kierunki na Uniwersytecie Stanu Kalifornia - historię oraz geografie. Do Polski przyjechał razem z żoną, która także jest dyplomatą w randze Vice Consula - Brianą Corso. Mają dwójkę dzieci. Pan Konsul zna 4 języki - angielski, polski, hiszpański i włoski. Lubi podróżować po Polsce z rodziną.
 
Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.
 
Marek Witkowski, studencki ambasador w Białymstoku, Camp Counselors USA - Poland
Marek Witkowski od 9 lat wysyła studentów na wakacyjne programy wyjazdowe w Stanach Zjednoczonych. Liczba studentów którzy dzięki niemu spędzili wakacje w USA to 467 osób. Jako praktyk, doradza jakie są możliwości oraz oferty pracy. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie Stanów Zjednoczonych.