Letnia Szkoła Dziennikarstwa

Data wydarzenia 19-05-2016

Już po raz szósty rusza w Białymstoku Letnia Szkoła Dziennikarstwa. Organizują ją Kurier Poranny oraz Gazeta Współczesna we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UwB. To propozycja dla tych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z dziennikarstwem. 

Takie warsztaty organizowane są od 2009 roku. 

- Od tego czasu ukończyło je ponad 50 osób. Wiele z nich znalazło pracę w podlaskich i ogólnopolskich mediach - podkreśla Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny gazety i pomysłodawca LSD. - W tym roku tematem wakacyjnych zajęć będzie dziennikarstwo multimedialne. W ciągu dwóch miesięcy uczestnicy warsztatów przejdą szkolenia m.in. z podstaw dziennikarstwa czy fotografii prasowej, ale też pozycjonowania materiałów dziennikarskich w Internecie, przygotowania dziennikarskiego materiału filmowego i jego montażu. Kurs jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. A w LSD może wziąć udział maksymalnie 10 osób.

Jak zapowiadają organizatorzy - najlepsi uczestnicy będę mieli okazję nawiązania stałej współpracy z regionalnymi mediami. Jak dostać się do LSD? Chętni muszą wysłać swoje CV i krótki list motywacyjny na adres jaroslaw.jablonski@polskapress.pl do 10 czerwca 2016 roku.