„Mała Pasja…”

Data wydarzenia 16-03-2018

Uniwersyteckie Centrum Kultury, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku i Teatr Latarnia zapraszają 22 marca na godzinię 18.00 i 23 marca na godzinę 19.00 na spektakl "Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa".

Scenariusz spektaklu „Mała Pasja…” nawiązuje do fragmentu „Chłopów” Władysława Reymonta. Zawiera w sobie dwie połączone opowieści. Pierwsza to historia biednego człowieka, który samodzielnie ciągnie wóz z całym swoim dobytkiem, oraz zagubionego psa. Druga opowiada o psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, godzi się z rodzajem ludzkim i staje się najlepszym przyjacielem człowieka.

„Mała Pasja…” to wzruszająca i prosta opowieść, a jednocześnie uniwersalna przypowieść o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni. Spektakl był grany wielokrotnie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej, na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Przez blisko trzy lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.

Scenariusz, reżyseria, gra aktorska:
Paulina Karczewska
Mateusz Tymura

Wsparcie techniczne:
Piotr Duniewski

Spektakle:
22 marca (czwartek), godz. 18.00
23 marca (piątek), godz. 19.00

Wejściówki bezpłatne - rezerwacja mailowa pod adresem: rezerwacje@uwb.edu.pl (Prosimy podać imię i nazwisko oraz datę spektaklu).

Spektakl "Mała Pasja..." realizowany jest w ramach "Programu rezydencji teatralnych UCK" prowadzonego przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku - dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Podlaskiego.