Marcowe Spotkania z Nauką. Dni otwarte w kampusie UwB

Data wydarzenia 05-03-2018

Warsztaty, wykłady, pokazy, zwiedzanie kampusu – czyli nauka i dobra zabawa w jednym. 3 wydziały Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na Marcowe Spotkania z Nauką. W dniach 15-17 marca swoje podwoje otworzą Wydział Biologiczno-Chemiczny, Wydział Fizyki oraz Wydział Matematyki i Informatyki. Na żądnych wiedzy będą też czekać Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.

Organizatorzy - pracownicy i studenci jednostek uniwersyteckich mieszczących się w kampusie przy ul. Ciołkowskiego – przygotowali mnóstwo atrakcji z myślą o młodzieży szkolnej, ale też dzieciach i ich opiekunach. Do wyboru jest kilkadziesiąt różnych wykładów, warsztatów, prezentacji. Będzie można np. samodzielnie wykonywać eksperymenty, rozwiązywać zagadki logiczne, spróbować lodów i chrupek młodego naukowca, obejrzeć z bliska terraria z gadami, a nawet sprawdzić metodą spektrometrii fluorescencyjnej czy biżuteria jest rzeczywiście wykonana ze szlachetnego materiału.

Dodatkowo, z okazji jubileuszu 50-lecia Chemii Uniwersyteckiej w Białymstoku, można będzie wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Laboratorium przyszłości”, zagrać w Chemiczne Scrabble czy wylosować nagrodę w Chemicznej Tomboli.

Jak mówi dr hab. Agnieszka Wilczewska, koordynatorka Marcowych Spotkań z Nauką, celem imprezy jest nie tylko promocja uczelni.

- Chcemy budzić wśród młodszych i starszych uczestników Marcowych Spotkań zainteresowanie nauką. Chcemy pokazać, że uczenie się i zgłębianie wiedzy z chemii, biologii, fizyki czy matematyki może sprawiać radość i dawać satysfakcję. Zabawa, samodzielne wykonywanie eksperymentów czy badań intryguje, wciąga i o to nam właśnie chodzi – wyjaśnia dr hab. Agnieszka Wilczewska.

Szczegółowy harmonogram Marcowych Spotkań z Nauką na UwB można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia, pod adresem http://dniotwarte.uwb.edu.pl/ 

Na część warsztatów, wykładów czy prezentacji trzeba się wcześniej zarejestrować.