„Merylin Mongoł” w Uniwersyteckim Centrum Kultury

Data wydarzenia 22-06-2018

Uniwersyteckie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z teatrem. W najbliższą niedzielę oraz poniedziałek (24 i 25 czerwca) o godz. 18.00 można tam będzie obejrzeć spektakl „Merylin Mongoł”. To adaptacja rosyjskiego dramatu autorstwa Nikołaja Kolady, przygotowana przez Teatr Latarnia, w reżyserii Mateusza Tymury.

Jak informują realizatorzy, cztery lata temu Teatr Latarnia zrealizował spektakl w „przestrzeni konkretnej” - domu przy ul. Pionierskiej, zacierając granice pomiędzy tym co rzeczywiste a teatralne. Tym razem miejscem dramatu stanie się sala Uniwersyteckiego Centrum Kultury. Zespół podjął się adaptacji „Merylin Mongoł” do przestrzeni teatralnej, jednak - jak zapowiada - widzowie nie powinni spodziewać się klasycznych rozwiązań.

Wejściówki na spektakl są bezpłatne, obowiązuje jednak rezerwacja mailowa pod adresem rezerwacje@uwb.edu.pl (trzeba podać imię i nazwisko oraz datę spektaklu). Ważne zastrzeżenie: to przedstawienie tylko dla widzów dorosłych!

Spektakl „Merylin Mongoł” realizowany jest w ramach „Programu rezydencji teatralnych UCK” prowadzonego przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku - dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Podlaskiego.

Więcej o wydarzeniu pod adresem https://www.facebook.com/events/1821622977924767/.