Nadchodzi Noc Biologów! Uniwersytet w Białymstoku zaprasza

Data wydarzenia 07-12-2018

Na mapie miejsc, do których zawita Noc Biologów 2019, nie mogło zabraknąć Uniwersytetu w Białymstoku! Podobnie jak w ubiegłych latach, także i teraz pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Biologii UwB zapraszają do udziału w serii niezwykle ciekawych warsztatów, pokazów, zajęć laboratoryjnych i wykładów. Na zainteresowanych będą czekać 11 stycznia już od 13.30, w nowoczesnym kampusie przy ul. Ciołkowskiego.  

Co robią biliony drobnoustrojów w naszym ciele? Czy DNA świeci nocą? Jak wyglądają ptasie zaloty? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Nocy Biologów na UwB. Będą też mogli nauczyć się rozpoznawać godowe odgłosy płazów, zobaczyć zdjęcia przyrodnicze z Wyżyny Tybetańskiej, poznać sekrety życia sów i nietoperzy, dotknąć czaszek malutkich i wielki ssaków czy przekonać się, że niektóre rośliny i grzyby wyglądają naprawdę przerażająco.

- Poza możliwością przyjrzenia się bliżej pracy naukowców i zgłębienia niezwykłych tajemnic natury, Noc Biologów pozwala także na poznanie obiektów fascynacji biologów i przyrodników – zachęca dr Julita Sadowska, koordynatorka wydarzenia w Białymstoku. - Będzie też doskonałą okazją do obejrzenia najciekawszych miejsc w Instytucie Biologii, m.in. akwarystycznego wieżowca czy Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy.

Wstęp na imprezy jest darmowy, niektóre zajęcia wymagają jednak rejestracji. Szczegółowe opisy wszystkich atrakcji można znaleźć na stornie internetowej akcji, pod adresem nocbiologów.pl. Tam też dostępny jest elektroniczny formularz zgłoszeniowy.