Najlepsi uczniowie z Podlaskiego wyróżnieni!

Data wydarzenia 29-12-2016
Pięćdziesięciu najlepszych uczniów podlaskich szkół otrzymało stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 29 grudnia w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku.

W gali udział wzięli uhonorowani uczniowie wraz z opiekunami, władze wojewódzkie reprezentowali: członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk, radna Sejmiku Województwa Podlaskiego i przewodnicząca Kapituły stypendialnej Dorota Kędra-Ptaszyńska, natomiast Uniwersytet w Białymstoku reprezentował rektor dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB. 

Zobacz galerię zdjęć z uroczystej gali: tutaj

Każdy z nagrodzonych uczniów w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży otrzymał po 4 tys. zł. O stypendium ubiegało się ogółem 695 uczniów, w tym 205 – ze szkół podstawowych, 322 – z gimnazjów i 168 – ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.


Jak podkreślał marszałek Bogdan Dyjuk, wśród uhonorowanych uczniów są osoby osiągające znakomite wyniki w bardzo różnych obszarach nauki - tak w przedmiotach humanistycznych jak i w ścisłych.
- Cieszę się, że w środowisku szkolnym znaleźli się nauczyciele, którzy potrafili wasz potencjał wykorzystać, mądrze ukierunkować  i rozwijać – mówił Bogdan Dyjuk. 

Do studiowania na podlaskich uczelniach, a przede wszystkim na UwB zachęcał rektor Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Robert Ciborowski, prof. UwB. Podkreślał, że uniwersytet dysponuje obiektami odpowiadającymi współczesnym standardom i wymogom dydaktycznym, ofertuje poziom kształcenia adekwatny do poziomu najlepszych polskich uczelni, natomiast Białystok to doskonałe miejsce do studiowania. 

To pierwsza edycja Regionalnego Programu  Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego. Zadaniem Programu jest m.in. promowanie poprzez stypendia dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, motywowanie uczniów do podejmowania działań mających na celu odkrycie własnych uzdolnień oraz do ciągłej pracy nad rozwijaniem talentów i pogłębianiem wiedzy, stwarzanie pozytywnych wzorców dla społeczności uczniowskiej. 

źr. Wrota Podlasia