Nasz student Wojciech Skrodzki został Przewodniczącym Forum Uniwersytetów Polskich

Data wydarzenia 14-01-2019

Kolejny sukces naszego studenta! Wojciech Skrodzki został wybrany na Przewodniczącego Forum Uniwersytetów Polskich (FUniP) na kadencję 2019/2020.

Forum jest porozumieniem samorządów studenckich uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Forum jest platformą współpracy, komunikacji oraz wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami samorządów studenckich.

W dniu 12.01.2019 r. Uniwersytet w Białymstoku miał ogromną przyjemność gościć w Kampusie prawie stu delegatów z 20 krajowych uniwersytetów. Na posiedzeniu delegaci dyskutowali m.in. o roli studentów w procesie wdrażania nowej Ustawy o szkolnictwie wyższym.

Przeprowadzili także wybory na nowego przewodniczącego organizacji. Z dumą przekazujemy wiadomość, że został nim student Wydzału Prawa UwB - Wojciech Skrodzki, który aktualnie pełni także funkcję Przewodniczącego Parlamentu Studenckiego UwB. Wojciech swoją kadencję rozpocznie już 1 lutego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Przypominamy, że w grudniu 2018 r. mgr Łukasz Kierznowski z Wydziału Prawa UwB został przewodniczącym Krajowej Reprezentacji Doktorantów - więcej o tym tutaj.