Nasza studentka Maria Andrejczyk, olimpijka, w duecie z P. Babiarzem zwycięża w Wielkim Teście o Sienkiewiczu w TVP

Data wydarzenia 08-11-2016
Nasza studentka Maria Magdalena Andrejczyk, studentka filologii angielskiej #UwB, olimpijka z Rio, w duecie z Przemysławem Babiarzem zwyciężyła Wielki Test o Sienkiewiczu, organizowany przez Telewizję Polską. Serdecznie gratulujemy! 
Maria Andrejczyk i Przemysław Babiarz pokonali w finale Ilonę Łepkowską i Bogdana Kalusa. Czek w wysokości 30 tysięcy złotych zwycięzcy przeznaczyli na warszawską Fundację Pomoc Chorym Dzieciom.

Zorganizowanie Testu miało związek z uchwałą Senatu, ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.  W telewizyjnym studiu z pytaniami zmagali się aktorzy, dziennikarze, sportowcy, wokaliści, twórcy  – m.in. Magdalena Zawadzka, Ilona Łepkowska, Karol Strasburger, Klaudia Halejcio, Bogdan Kalus, Kazimierz Kaczor, Dominika Ostałowska, Maria Niklińska i Przemysław Cypryański. Wśród gwiazd była także Maria Magdalena Andrejczyk, nasza studentka, lekkoatletka, która na tegorocznej olimpiadzie w Rio zdobyła 4. miejsce w rzucie oszczepem. O finał walczyła razem ze znanym dziennikarzem sportowym Przemysławem Babiarzem - i udało się! 

Partnerami Wielkiego Testu o Sienkiewiczu były: Narodowe Centrum Kultury i Instytut Książki.

Chcesz zobaczyć przebieg rundy finałowej testu? Kliknij tutaj: http://tvp1.tvp.pl/27245633/wielki-test-o-sienkiewiczu-rozstrzygniety

Źródło, foto: tvp1.pl