Nasza studentka, oszczepniczka Maria Andrejczyk - odkryciem roku w ogólnopolskim rankingu!

Data wydarzenia 04-11-2016
Maria Magdalena Andrejczyk, studentka filologii angielskiej Uniwersytetu w Białymstoku, oszczepniczka, olimpijka z Rio, odkryciem roku w ogólnopolskim rankingu "Złote Kolce" 2016! "Złote Kolce" to najbardziej prestiżowy ranking w polskiej lekkoatletyce, który organizowany jest od 1970 roku. Uroczysta gala podsumowująca sezon odbyła się w piątek w Warszawie.

Maria Andrejczyk, nie tylko uzyskała tytuł "Odkrycie roku", ale też zajęła bardzo wysokie, drugie miejce w rankingu, wśród kobiet. Przed nią znalazła się jedynie Anita Włodarczyk, rekordzistka świata w rzucie młotem (82,98 m), mistrzyni olimpijska i Mistrzyni Europy. Nasza studentka, czwarta oszczepniczka olimpijskiego konkursu w Rio de Janeiro i rekordzistka Polski (67,11 m), liderka światowej tabeli, wyprzedziła w rankingu Kamilę Lićwinko (z Białegostoku). Z Podlasian wysoko sklasyfikowano także Wojciecha Nowickiego (brązowy medalista olimpijski w rzucie młotem), który w rankingu mężczyzn zajął 4. miejsce.
Klasyfikacja dziennika "Sport" i PZLA tworzona jest na podstawie punktów przyznawanych m.in. za miejsca w najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych oraz za uzyskane rezultaty.

Majka - serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą!