Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej na UwB

Data wydarzenia 16-04-2018

Debaty z udziałem praktyków i wizyty studyjne w placówkach socjalnych - to wydarzenia zaplanowane na Wydziale Pedagogiki UwB w ramach tegorocznego, IV Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej.

17 kwietnia 2018 r. (wtorek), tuż po oficjalnym otwarciu imprezy, odbędzie się debata dotycząca przemocy w rodzinie. Wśród uczestników - pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Zakładu Karnego w Białymstoku. Z kolei w czwartek, 18 kwietnia, zaplanowana została dyskusja dotycząca pracy asystenta rodziny i pracownika socjalnego, ukierunkowanej na dobro dziecka. W obu spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Natomiast w środę (18 kwietnia) studenci pedagogiki odwiedzą Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" oraz Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku, gdzie zapoznają się ze specyfiką pracy tych placówek od praktycznej strony.

Organizatorem IV Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej na UwB jest Zakład Socjologii Edukacji i Gerontologii Społecznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii.