Obsługa celna, giełda, PR – nowe kursy w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB

Data wydarzenia 05-11-2015
„Celna i spedycyjna obsługa międzynarodowego obrotu towarowego”, „Podstawy rachunkowości” czy „Współpraca w grupie” – to tylko niektóre z kilkunastu nowości, jakie pojawiły się w ofercie Uniwersytetu Otwartego UwB.

Zajęcia prowadzą eksperci – wśród nich wielu praktyków z ogromnym doświadczeniem. Na przykład realizowania projektów z unijnym dofinansowaniem w sektorze publicznym można będzie uczyć się od prof. UwB dr. hab. Tadeusza Truskolaskiego – prezydenta Białegostoku. Natomiast zajęcia z Public Relations poprowadzi dr Anna Augustyn, która PR zajmuje się nie tylko naukowo już od kilkunastu lat.

W nowej ofercie znalazł się też m.in. kurs „Wtórny rynek kapitałowy”, podczas którego uczestnicy będą poznawać zasady funkcjonowania giełdy papierów wartościowych, metody analizy rynku i wyceny instrumentów finansowych. Wezmą też udział w grze giełdowej. Coś dla siebie mogą też znaleźć samorządowcy. Na kursie „Innowacyjny samorząd terytorialny” dowiedzą się jak budować przewagę konkurencyjną dzięki innowacyjności i poznają dobre praktyki z kraju i ze świata. Podczas szkolenia „Kierowanie zespołem” można będzie nauczyć się jak zbudować zespół, jak nim kierować i motywować do działania. 

Uczelnia zaprasza w sumie na ponad 200 różnego rodzaju certyfikowanych kursów i szkoleń. Jak zapewnia Agnieszka Jabłońska z Biura Uniwersytetu Otwartego UwB – każdy znajdzie coś dla siebie. Ze szkoleń mogą skorzystać nie tylko osoby indywidualne w bardzo różnym wieku, ale na przykład grupy pracowników firm czy instytucji, dla których uczelnia może przygotować zajęcia „skrojone na miarę”, precyzyjnie odpowiadające na konkretne potrzeby. Co ważne – uczestnicy otrzymują świadectwa Uniwersytetu w Białymstoku zgodne z ministerialnymi wymogami dla kształcenia ustawicznego.

Do tej pory z kursów w ramach Uniwersytetu Otwartego skorzystało już około 400 osób. Zapisy trwają cały czas, a kolejne zajęcia uruchamiane są, gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych. W najbliższym czasie prawdopodobnie ruszy „Akademia trenera - kurs podstawowy” - do uruchomienia tej grupy brakuje zaledwie kilku osób. Sporym zainteresowaniem cieszy się też „Savoire vivre w biznesie”, „Kodeks postępowania administracyjnego w pigułce” czy „Dotacje na start dla nowych firm”.

Pełną ofertę i wszystkie informacje o warunkach uczestnictwa można znaleźć na stronie UO UwB pod adresem http://uo.uwb.edu.pl/.