Ogórek z historią

Data wydarzenia 16-05-2016

To już lokalna, białostocka tradycja – z historyczną misją wyjedzie zabytkowy ogórek. Na przejażdżki zabiorą miłośników historii profesorowie z Uniwersytetu w Białymstoku.

Pracownicy naukowi Instytutu Historii i Nauk Politycznych przygotowali trzy niedzielne przejażdżki tematyczne. 22 maja o staropolskim Białymstoku opowie prof. Józef Maroszek. Tydzień później z okien autobusu retro, pod wodzą prof. Adama Dobrońskiego, będzie można poznawać międzywojenne losy miasta. Ostatnia przejażdżka, zaplanowana na 5 czerwca, będzie dotyczyła stolicy Podlaskiego w okresie Polski Ludowej – pasażerów zabierze na nią dr hab. Artur Pasko.

Wycieczki będą startować punktualnie o godz. 12.00 sprzed budynku Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB, czyli dawnego "domu partii". Liczba miejsc w ogórku jest ograniczona, dlatego kto chce wybrać się na historyczną przejażdżkę musi zgłosić się do sekretariatu Instytutu Historii i Nauk Politycznych (Plac Uniwersytecki 1, pok. 136) po specjalny bilet.

Bilety można już odbierać!  

Do poznawania historii miasta z okna ogórka historycy z Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają po raz trzeci. W poprzednich latach wycieczki cieszyły się ogromną popularnością – bilety rozchodziły się błyskawicznie.