Ostatnie dni zgłoszeń do projektu Absolwent w Transferowni

Data wydarzenia 25-04-2016

Jesteś studentem i szukasz możliwości rozwoju? Zgłoś się do projektu „Absolwent w Transferowni”! Oprócz zdobycia cennego doświadczenia możesz wygrać 10.000 zł stypendium oraz 3-miesięczny płatny staż w CEDC International. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia br. Co Ciebie czeka? Zmierzysz się z realnymi problemami biznesowymi i przeżyjesz przygodę, która może być początkiem Twojej kariery!


Do projektu Białostocki Park Naukowo-Technologiczny szuka absolwentów oraz studentów ostatnich lat szkół wyższych w Białymstoku na kierunkach:

  • inżynieria produkcji,
  • logistyka,
  • zarządzanie,
  • informatyka i pokrewne.


Po sformułowaniu grup roboczych składających się z 3-4 osób, będziecie pracować nad „wyzwaniem”, przygotowanym przez Partnera projektu – firmę CEDC International:

  • zaproponowanie wdrożenia elementów 5S (koncepcja Lean Management) na wybranej linii produkcyjnej, w celu poprawy wydajności pracy, usystematyzowania procesów oraz obniżenia kosztów działania (PRODUKCJA),
  • pomysły ulepszeń alokacji materiałów składowanych w magazynie oraz poprawienia identyfikowalności opakowań i surowców zużywanych do produkcji (ŁAŃCUCH DOSTAW),
  • stworzenie aplikacji do zliczania oraz prowadzenia statystyk badań sensorycznych testowanych alkoholi (IT).


Waszym celem będzie wypracowanie najlepszego rozwiązania jednocześnie rywalizując z pozostałymi grupami. Nad przebiegiem prac każdej grupy będą czuwać mentorzy - pracownicy naukowi oraz przedstawiciele firmy CEDC International.

Każdy z Was weźmie udział w szkoleniach z zakresu kreatywności, networkingu, zarządzania czasem, efektywności lidera oraz wystąpień publicznych, które są niezbędne do dalszej pracy. Odbędzie się minimum sześć spotkań grup, podczas których będziecie pracować nad rozwiązaniem wyzwania. Pierwsze planowane jest w połowie maja.


Dokładny harmonogram spotkań zostanie ustalony po sformowaniu się grup roboczych.


Realizacja „wyzwań” będzie odbywała się w Transferowni – kreatywnej przestrzeni zlokalizowanej w Inkubatorze Technologicznym Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz w biurze i fabryce CEDC. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do pracy nad „wyzwaniami”.

Termin przekazania wypracowanych rozwiązań przez poszczególne grupy to 30 czerwca 2016 r.

O zwycięstwie będą decydowały przede wszystkim innowacyjność rozwiązania, przewaga konkurencyjna projektu, a także gotowość projektu do wykorzystania komercyjnego.


Nagrody:

  • 10.000 zł stypendium dla najlepszych uczestników - nagrodę będzie można wykorzystać na szkolenia, kursy, studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój osobisty.
  • 3-miesięczne płatne staże w CEDC – Oddział Polmos Białystok.


Nie przegap takiej szansy!

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2016 r. Formularz dostępny na stronie: bpnt.bialystok.pl/absolwent-w-transferowni-ii-edycja

Organizatorzy: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, CEDC International
Patronaty: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza.