Podlaskie Forum Wolontariatu 2018

Data wydarzenia 07-12-2018

 

W najbliższy poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się Podlaskie Forum Wolontariatu 2018. Nasza uczelnia jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

Jak mówią organizatorzy, ta impreza to święto wolontariuszy - okazja by poznać organizacje pozarządowe i ludzi, którzy pomagają innym, a także im podziękować. W programie spotkania znalazła się m.in. Gala Wolontariatu 2018, podczas której osoby zaangażowane w pracę na rzecz mieszkańców i Miasta Białegostoku odbiorą medale.

W trakcie Forum poznamy też laureatów regionalnego konkursu „Podlaskie Barwy Wolontariatu 2018”. Jego ideą jest pokazywanie różnorodności działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.

W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele władz regionu i Białegostoku, a także studenci i pracownicy naukowi Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, którzy w swoich wystąpieniach mówić będą o roli wolontariatu w kreowaniu jakości społeczeństwa i budowaniu społecznej solidarności.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 w Auli dydaktyczno-widowiskowej im. Janusza Korczaka przy ul. Świerkowej 20. Jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


PLAKAT w PDF