Pozornie Idealny Świat - IV edycja Kreatywnych Rozmów o Nauce na UwB

Data wydarzenia 31-05-2019

Pozornie Idealny Świat – to hasło przewodnie kolejnego show z cyklu Kreatywne Rozmowy o Nauce (KRON). Impreza odbędzie się 4 czerwca 2019 r. (wtorek) w Uniwersyteckim Centrum Kultury. Początek o godz. 16.00 – wstęp wolny. 

KRON to cykl spotkań z naukowcami, którzy chcą podzielić się ważnymi ideami czy naukową pasją. Zadanie polega na tym, by o trudnych nieraz sprawach mówić w sposób przystępny i pomysłowy. Prelegenci mają na swoje wystąpienia nie więcej niż 20 minut,  w czasie których muszą wykazać się wiedzą, ale też charyzmą.

Tym razem wystąpienia będą dotyczyły zagrożeń współczesnego świata w kontekście stosunków międzynarodowych i prawa, technologii, biologii oraz socjologii. Głos zabiorą badacze z Polski, Norwegii i Białorusi.

„Technologia informacyjna w przestępstwie. Jak bardzo jesteśmy zagrożeni?” – to temat wystąpienia prof. dr hab. Rimmy Kluczko (Grodzieński Uniwersytet im. Janka Kupały). Dr Adam Robertson (University of Oslo) opowie o tym, czy mikroorganizmy mogą zniszczyć świat, a prof. dr hab. Maciej Perkowski (Uniwersytet w Białymstoku) postawi pytanie co się stało z "Ars boni et aequi", czyli sztuką tego, co dobre i słuszne. Na koniec dr Maciej Białous (Uniwersytet w Białymstoku) przyjrzy się relacjom międzyludzkim w wystąpieniu zatytułowanym „Puste sieci społeczne”. Po wystąpieniach przewidziana jest dyskusja.


To będą czwarte Kreatywne Rozmowy o Nauce. Podobnie jak poprzednie edycje, przygotowali je żacy z Parlamentu Studenckiego oraz Rady Uczelnianej Samorządu Doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku. 


Pobierz PROGRAM