Praca mgr Justyny Białous z UwB wyróżniona w konkursie MSZ

Data wydarzenia 23-12-2019

Mgr Justyna Białous, absolwentka prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, została doceniona w Konkursie Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.

Komitet Nagrody, obradujący pod przewodnictwem ambasadora Artura Harazima, dyrektora Akademii Dyplomatycznej MSZ, przyznał jej wyróżnienie za pracę pt. „Stałe Przedstawicielstwa Państw przy organizacjach międzynarodowych, jako przykład dyplomacji wielostronnej z perspektywy Polski”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Macieja Perkowskiego.

Jak informuje MSZ, w tegorocznej, 31. edycji konkursu, nadesłanych zostało 17 prac magisterskich obronionych w 2019 r. Organizatorzy przyznali 2 nagrody oraz 1 wyróżnienie. Konkurs jest organizowany corocznie od grudnia 1989 r. Jego celem jest rozbudzenie w środowisku akademickim zainteresowania współczesnymi stosunkami międzynarodowymi, a w szczególności zagadnieniami z zakresu polskiej polityki zagranicznej.

Uroczyste wręczanie nagród miało miejsce dziś (23.12.2019) w siedzibie ministerstwa, gdzie laureaci konkursu i promotorzy spotkali się m.in. z Jackiem Czaputowiczem – ministrem spraw zagranicznych RP.