Pracownicy i doktoranci UwB wśród stypendystów prezydenta Białegostoku

Data wydarzenia 19-12-2018

Czterech pracowników i doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku otrzyma stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku w 2019 roku. Listę stypendystów ogłosił dziś (19.12.2018) białostocki magistrat.

Stypendia roczne dla młodych twórców w dziedzinie upowszechniania kultury otrzyma dr Konrad Kazimierz Szamryk z Wydziału Filologicznego na projekt pn. Przygotowanie i publikacja książki z ćwiczeniami dla obcokrajowców „Spacerem po Białymstoku”, natomiast w dziedzinie sztuka filmowa – mgr Michał Krot, doktorant z Wydziału Historyczno-Socjologicznego, na realizację projektu „Białystok Underground”.

Stypendium dla twórców profesjonalnych otrzymają dr hab. Marek Kochanowski z Wydziału Filologicznego (dziedzina: literatura, projekt pn. „Miasto rebus. Eseje o Białymstoku”) oraz mgr Wiesław Wróbel z Biblioteki Uniwersyteckiej (dziedzina: ochrona zabytków, projekt pn. Opracowanie i wydanie drukiem książki „Świętego Rocha. Historia jednej ulicy”).

W sumie stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku w 2019 roku dostanie dwadzieścia pięć osób. Łączna wartość stypendiów dla młodych i profesjonalnych twórców to 300 tysięcy złotych.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Białymstoku.