Premiera spektaklu „Każdy jest graczem” w UCK

Data wydarzenia 15-11-2016

18 listopada w Uniwersyteckim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Każdy jest graczem”. Jest on efektem warsztatów reportersko-teatralnych dla młodzieży czeczeńskiej i polskiej.

Kto nie będzie mógł się wybrać na premierę, może jeszcze zobaczyć przedstawianie, także w UCK, 19 listopada. Spektakl zrealizowało Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK, które od lat podejmuje działania na rzecz budowania postaw tolerancji i poszanowania odmienności kulturowej.

- Uchodźcy mieszkają w Białymstoku od ponad 10 lat. Pomimo tego nie mamy wspólnych miejsc, w których moglibyśmy się wzajemnie poznać. Teatr może stać się taką platformą – uważa Katarzyna Siwerska, koordynator projektu, w ramach którego powstał spektakl - Chcemy oddać głos młodym Czeczenom, którzy często mają więcej wspomnień z Polski niż z Czeczenii a wciąż są traktowani jak obcy. Teatr to bezpośrednie spotkanie, intymna relacja widz aktor. Z kolei reportaż to autentyczni bohaterowie, prawdziwe historie. Dlatego podczas warsztatów inspirować się będziemy teatrem dokumentalnym, który łączy teatr z dziennikarstwem.

 

Działanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.

 

Partnerem projektu jest Uniwersyteckie Centrum Kultury/ Uniwersytet w Białymstoku.

 

Premiera 18.11.2016, godz.: 19:00 Uniwersyteckie Centrum Kultury, (ul. Ciołkowskiego), sala Sara

II granie   19.11.2016, godz.: 19:00 Uniwersyteckie Centrum Kultury, (ul. Ciołkowskiego), sala Sara

 

Wstęp na spektakle jest bezpłatny.
Rezerwacja wejściówek: widokstowarzyszenie@gmail.com (ważna po otrzymaniu informacji zwrotnej potwierdzającej rezerwację biletów).

 

Koncepcja, reżyseria, warsztaty aktorskie – Michał Stankiewicz

Współpraca reżyserska – Aleksandra Ostrowska, Dobromir Dymecki

Warsztaty wokalne – Joanna Zubrycka

Współpraca choreograficzna – Renata Piotrowska-Auffret

Reżyseria świateł – Mateusz Tymura

 

Występują – Amina Akhmadova, Khava Ozdamirova, Ayshat Akhmarova, Laura Mezhidova, Lorsan Mezhidov, Bersan Mezhidov, Islam Vazaev, Zaurbek Vazaev, Isa Akhmadov, Abubakar Akhmadov, Khasan Kurbanov