Ptaki okiem naukowca i artysty tematem „Popołudniowej kawki z mlekiem” w Instytucie Biologii UwB

Data wydarzenia 30-10-2018

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania miłośników ptaków w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższy czwartek, 15 listopada 2018 r., naukowcy wraz członkami Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zapraszają na kolejną odsłonę „Popołudniowej kawki z mlekiem”.

 Tym razem będzie to spojrzenie na te zwierzęta okiem ornitologa i artysty. Adam Zbyryt z PTOP wyjaśni, jak fotografować ptaki, by przy okazji nie zrobić im krzywdy i nie złamać prawa. O uwiecznianiu ptasich okazów na zdjęciach opowie fotograf przyrody dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Natomiast Barbara Bańka – malarka i ilustratorka – zdradzi, jak powstają ilustracje ptasich przyjaciół. Na koniec dr Krzysztof Deoniziak z Instytutu Biologii UwB opowie o ptasim śpiewie w kontekście bioakustyki: czym są wydawane przez ptaki dźwięki, jak brzmią w zależności od otoczenia, jak próbowano opisywać je kiedyś, a jak można je utrwalać, wizualizować i badać dziś.


Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w Instytucie Biologii (kampus UwB przy ul. Ciołkowskiego, sala 2060 na I piętrze). Wstęp wolny.