Recital Izabeli Szafrańskiej na UwB

Data wydarzenia 20-11-2015

Kulturoznawstwo Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na wyjątkowy wieczór z muzyką żydowską w najlepszym wydaniu.


Studentka kulturoznawstwa UwB - Izabela Szafrańska (wokal) oraz Paweł Sokołowski (akompaniament) zaprezentują autorski recital, w którym przybliżą słuchaczom kulturę Żydów sefardyjskich, aszkenezyjskich, jak i utwory dotyczące uchodźców oraz problemu Żydów w okupowanej Europie. Miłość, pasja, radość życia połączona z nostalgią i dramatem, wynikającymi z trudnej sytuacji społecznej oraz konieczności przesiedleń – to wszystko współtworzyć będzie magiczny klimat recitalu.

 

Koncert odbędzie się 26 listopada (czwartek) o godzinie 19:00 w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB przy ul. Świerkowej 20. Wejście na recital jest bezpłatne.

 

Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski mają na koncie wiele artystycznych sukcesów. Między innymi w kwietniu br. wygrali III Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej, jaki odbył się na Wydziale Filologicznym UwB. W październiku – wywalczyli I miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Złote Talenty w Złotej Pradze, w kategorii duetów i triów.