Rekordowa frekwencja w Dniu Akademickim

Data wydarzenia 23-05-2016

Jak wytworzyć prąd z ogórka? Czy nasza skóra jest zdrowa i dobrze nawilżona? Jak zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków? A do tego… ptaszniki, karaluchy wielkości  pięciozłotówki i rozwielitki pod mikroskopem, konkursy i gra w szachy, matematyczne zagadki i badanie linii papilarnych. To tyko niektóre  z atrakcji, jakie w minioną niedzielę odbyły się  podczas Dnia  Akademickiego w Białymstoku.   

Pogoda dopisała, więc  frekwencja była rekordowa.  Białostoczanie,  którzy całymi  rodzinami przybyli na Rynek Kościuszki, na pewno nie byli  zawiedzeni. Oprócz wspomnianych już atrakcji  można było m.in. oglądać pokazy walki robotów, poznać  trendy w wiosennym makijażu i  zasady udzielania pierwszej pomocy,  zbadać słuch i wziąć udział w konkursach z nagrodami,  obejrzeć fizyczne eksperymenty oraz przez profesjonalny sprzęt planety na majowym  niebie nad Białymstokiem. 

A do tego bańki mydlane, cukierki, balony, przebierańcy…

-  To był wyjątkowo udany dzień. Widać, że mieszkańcy miasta naprawdę są zainteresowani  zagadnieniami naukowymi, które przybliżamy im w taki lekki, połączony z zabawą sposób - powiedziała dr hab. Aneta Petelska z UwB, główny  koordynator  tegorocznej imprezy. – Szczególnie  cieszy nas  obecność tylu dzieci, tak pełnych entuzjazmu. Zapewne więc spotkamy się także i w przyszłym roku.  

Dzień Akademicki został przygotowany, w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, przez siedem  białostockich uczelni i Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną . Po raz pierwszy był na bieżąco relacjonowany na antenie Polskiego Radia Białystok.