Rekordowa kryminologia, ogromne zainteresowaniem prawem i ekonomią - rekrutacja na UwB

Data wydarzenia 11-07-2017

Ponad 6500 osób zarejestrowało się na stacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku. To więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszą się: ekonomia, prawo i pedagogika. Natomiast rekordowa liczba kandydatów na jedno miejsce przypada w tym roku na kryminologii – o jedno miejsce powalczy tu 19 osób.

Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie zakończyła się w poniedziałek, 10 lipca. W systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) zarejestrowało się na nie 6058 osób (w ub. roku – 5605). Natomiast rekrutacja na studia II stopnia (magisterskie) – obecnie mamy tu zarejestrowanych 483 chętnych. W sumie: 6541 zarejestrowanych kandydatów (jest to stan na 11 lipca rano).

 

Najwięcej osób zainteresowanych jest studiowaniem: ekonomii -  574 kandydatów na 155 miejsc; prawa – 571 kandydatów na 200 miejsc; pedagogiki – 524 osoby na 240 miejsc; kryminologii – 483 osoby na 25 miejsc; oraz filologii angielskiej – 418 osób na 60 miejsc.  

 

Pod względem liczby kandydatów przypadających na jedno miejsce rekordy bije w tym roku kryminologia: ponad 19 zgłoszeń na jedno miejsce. Na II miejscu jest bezpieczeństwo narodowe (10,48  zgłoszeń na jedno miejsce), a zaraz za nim – administracja (9,68 na jedno miejsce). Znacznie więcej chętnych niż miejsc jest także na: filologii - język angielski stosowany z językiem hiszpańskim,  filologii angielskiej oraz logistyce.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się również: zarządzanie, administracja, informatyka, chemia i biologia. Co roku zwiększa się też liczba kandydatów na: fizyce, filozofii i etyce, matematyce, kognitywistyce oraz komunikacji i kulturoznawstwie.

 

 

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 17 lipca – do godz. 10.00 informacje o wynikach postępowania rekrutacyjnego pojawią się na indywidualnych kontach kandydatów w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane będą miały potem kilka dni na dostarczenie właściwych dokumentów – będą mogły to zrobić od 18 do 20 lipca.

 

Nadal mogą rejestrować się kandydaci na stacjonarne studia II stopnia – w zależności od wydziału rekrutacja trwa do 19 lub 26 lipca.