Rusza Akademia Młodego Badacza - rekrutacja już od 18 września

Data wydarzenia 14-09-2017

Już w październiku na naszym uniwersytecie ruszy Akademia Młodego Badacza. To propozycja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się biologią i chemią. Czekają na nich ciekawe wykłady, konserwatoria i zajęcia laboratoryjne na akademickim poziomie. Rekrutacja rozpocznie się w poniedziałek (18.09.2017) i potrwa tylko 3 dni. Liczba miejsc ograniczona.

 

W semestrze zimowym uczniowie będą mogli uczestniczyć w  zajęciach laboratoryjnych, konwersatoriach oraz wykładach wspólnie ze studentami. Instytut Biologii oraz Instytut Chemii przygotowały w sumie 15 różnych propozycji. To zajęcia z zoologii, genetyki, biochemii, chemii organicznej czy analitycznej.  Uczestnicy Akademii będą mogli wybrać maksymalnie cztery z nich. Dodatkowo będą mogli uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych. Tu do wyboru jest 10 spotkań poświęconych m.in. komórkom macierzystym, grzybom, nanocząstkom czy chemii zapachów. 

 

- Uczestnicy Akademii Młodego Badacza będą mogli zaliczyć semestr na 2 sposoby. Na podstawie obecności na zajęciach będziemy wydawać certyfikat uczestnictwa w projekcie. Uczniowie, którzy zdecydują się zaliczyć poszczególne zajęcia na ocenę, otrzymają certyfikat ukończenia Akademii – zapowiada dr Elżbieta Wołyniec, prodziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB.

W semestrze letnim przewidziane są m.in. warsztaty olimpijskie dla tych, którzy planują przystąpić do olimpiad i konkursów przedmiotowych z biologii czy chemii. 

Akademia Młodego Badacza to program edukacji biologiczno-chemicznej uczniów szkół  ponadgimnazjalnych wprowadzony przez Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB od roku akademickiego 2017/2018. Jeśli spodoba się młodzieży – będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz rekrutacji można znaleźć na stronie wydziału pod adresem https://biol-chem.uwb.edu.pl/aktualnosci/akademia-mlodego-badacza-rejestracja-juz-od-18-wrzesnia-2017-r-254/