Ruszają Studenckie Kwadranse z Kulturą

Data wydarzenia 11-12-2019

Agnieszka Suchowierska, pisarka, absolwentka Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, będzie gościem pierwszego spotkania z cyklu Studenckie Kwadranse z Kulturą. Odbędzie się ono 11 grudnia (środa) o godz. 11.30 w Instytucie Studiów Kulturowych UwB (sala B4).

Agnieszka Suchowierska od kilkunastu lat interesuje się psychologią i psychoterapią (humanistyczną i egzystencjalną). Jest współautorką – z Wojciechem Eichelbergerem - bajek dla dorosłych: „Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki. Historie zmyślone opatrzone pomocnym komentarzem” (2008), „Królewicz Śnieżek. Baśniowe stereotypy płci” (2012).

Jak mówią organizatorzy spotkania, pisarka, przetwarzając znane baśnie, pokazuje, jak klasyczne opowieści utrwalają patriarchalny obraz świata oraz stereotypy związane z męskością i kobiecością. O skomplikowanych problemach współczesnej rzeczywistości – nierówności ekonomicznej, wielokulturowości, tolerancji - Agnieszka Suchowierska potrafi mówić w sposób zrozumiały nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

Jej książka „Mat i świat” została Książką Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Wyróżniono ją także w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2016 r.