Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej – pokaz multimedialny z muzyką na żywo

Data wydarzenia 22-05-2022

Ta opowieść o Puszczy Knyszyńskiej zostanie ożywiona dźwiękami ethno i jazzu. W niedzielę, 22 maja zapraszamy na pokaz multimedialny wybranych fotografii z Puszczy Knyszyńskiej, której będzie towarzyszyć muzyka na żywo. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w Uniwersyteckim Centrum Kultury, początek – godz. 17. Wstęp wolny. Zaprasza Wydział Biologii i Centrum Popularyzacji Nauki.

Fotograficzna opowieść o Puszczy Knyszyńskiej jest wynikiem wieloletniej eksploracji tego niezwykłego kompleksu leśnego, leżącego nieopodal Białegostoku. Ścieżki Puszczańskie przemierzali wspólnie dwaj pasjonaci fotografii przyrodniczej, wielbiciele Puszczy, naukowcy i jednocześnie pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku. To prof. Marek Konarzewski z Wydziału Biologii oraz dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

W niedzielę, ich fotografie zostaną zaprezentowane na scenie po raz pierwszy w formie  multimedialnej. Fotograficzny zapis klimatu puszczańskiego zostanie ożywiony dźwiękami muzyki ethno i jazzu. Powstanie opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.

Termin: 22.05.2022 r., godzina 17:00

Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury,  ul. Ciołkowskiego 1N

Autorzy zdjęć:

prof. Marek Konarzewski, dr Janusz Kupryjanowicz

Muzyka:

Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos, emocje

Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje

Publiczność - szepty, szumy, głosy, emocje


Wystawę organizują Wydział Biologii UwB i Centrum Popularyzacji Nauki.

*Dodatkowo można obejrzeć wystawę zdjęć „Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej”, które prezentowane są w budynku UCK (sala Feniks). Wystawa będzie otwarta do 10.czerwca 2022r.

*„Ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej” to także tytuł albumu wydanego przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.


Fot. Andrzej Petelski