Spektakl "Władcy" w ten weekend w Uniwersyteckim Centrum Kultury

Data wydarzenia 12-01-2017

Już w najbliższy weekend, 14 i 15 stycznia o godz. 18.00, w Uniwersyteckim Centrum Kultury UwB można będzie zobaczyć spektakl w reż. Mateusza Tymury „Władcy”. To opowieść złożona z siedmiu rozdziałów, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny władca, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy. Dwie strony: kat i ofiara.

Jak napisali twórcy spektaklu: "Nie oskarżamy władców - robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? Dajemy im na scenie prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni. Jedną z głównych inspiracji do rozpoczęcia pracy nad spektaklem była powieść Williama Goldinga „Władca much”. Scenariusz oraz zdarzenia dramatyczne były tworzone w oparciu o teksty źródłowe i historyczne.
Spektakl “Władcy” jest także odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne co możemy zrobić aby ujarzmić strach i pójść dalej. Być może na którejś z wysp zobaczymy również i swoją twarz."

Wejściówka: 25zł (rozprowadza Fundacja Teatr Latarnia)
Płatność i odbiór na miejscu od godziny 17:00
Czas trwania spektaklu: 2,5 h + przerwa
Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.
Rezerwacje biletów pod adresem: naklepisku@gmail.com