Studenci biologii i ochrony środowiska na rynku pracy

Data wydarzenia 24-11-2015
Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku chce pomóc swoim studentom w aktywnym poszukiwaniu pracy. Przygotował cykl spotkań z pracodawcami z branż związanych z biologią i ochroną środowiska.

- Zależy nam na tym, żeby z jednej strony nasi studenci wiedzieli jak najwięcej o tym, gdzie mogą szukać ciekawych miejsc praktyk zawodowych czy pracy, a z drugiej – by na ścieżkę zawodowego rozwoju wkraczali świadomie. By znali wymagania i oczekiwania pracodawców w stosunku do absolwentów Wydziału Biologiczno-Chemicznego – wyjaśnia dr hab. Adam Tylicki, dyrektor Instytutu Biologii UwB. – Najlepiej, aby dowiadywali się tego z pierwszej ręki, czyli od ludzi, którzy z sukcesem działają w obszarze biologii i ochrony środowiska.

Dla studentów będzie to też okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów z firmami i instytucjami z tych branż.

Gościem pierwszego spotkania z cyklu „Aktywne poszukiwanie pracy – spotkania z pracodawcami w Instytucie Biologii” będzie dr Grzegorz Chocian. Jest biologiem, doktorem nauk medycznych, prezesem zarządu firmy EKOTON sp. z o.o. od prawie 20 lat specjalizującej się w ochronie środowiska i rozwoju regionalnym. Grzegorz Chocian jest też autorem i współautorem wielu dokumentacji biznesowych i analiz środowiskowych w projektach inwestycyjnych związanych z budową kluczowej infrastruktury komunikacyjnej, przeciwpowodziowej, turystycznej i produkcyjnej, prezesem Fundacji Konstruktywnej Ekologii „Ecoprobono”, członkiem Podlaskiego Klubu Biznesu. Wartość projektów, które nadzorował merytorycznie w zakresie ochrony środowiska w latach 2009-2014 opiewała na kwotę ponad 5 mld zł.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2015 r. (środa) o godz. 17:15 w sali 2058 budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego 1J.