Studenci Uniwersytetu w Białymstoku wśród stypendystów Prezydenta Białegostoku

Stypendyści Prezydenta Białegostoku

50 studentów białostockich uczelni, w tym 17 z Uniwersytetu w Białymstoku, otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku za rok akademicki 2021/2022. Uhonorowani zostali żacy, którzy wyróżniali się ponadprzeciętnymi dokonaniami w działalności naukowej, artystycznej, sportowej, społecznej czy wolontariacie. Stypendia został przyznane po raz pierwszy.

Jak informuje Urząd Miejski w Białymstoku, w postępowaniu konkursowym wpłynęło łącznie 114 wniosków o stypendia dla szczególnie uzdolnionych studentów. Do oceny merytorycznej dopuszczono 106 z nich. Ostatecznie stypendia, w wysokości 6 tys. zł brutto każde, otrzymało 50 osób. W gronie laureatów znalazło się 17 studentów Uniwersytetu w Białymstoku. To:

• Igor Bondzio
  • Wiktoria Chojnowska
  • Patrycja Dąbrowska
  • Kamila Dąbrowska
  • Magdalena Jurczuk
  • Karolina Kosieradzka
  • Julia Kuzyka
  • Albert Miecznik
  • Maciej Moczulski
  • Marta Pogorzały
  • Izabela Ryza
  • Mateusz Szymański
  • Weronika Śniecińska
  • Anna Winiewicz
  • Mateusz Worobiczuk
  • Marcin Zieniewicz
  • Karol Zimnoch

- Stypendia są wyrazem uznania dla wybitnych osiągnięć i wysokiego poziomu wiedzy stypendystów. Mają też charakter promocyjny, ponieważ pokazują, że studenci są dla nas ważni i że tych najlepszych chcemy wspierać – mówił, podczas uroczystego wręczenia stypendiów, prezydent Tadeusz Truskolaski. – Między innymi w ten sposób zachęcamy młodych ludzi do studiowania w Białymstoku i pozostania w naszym mieście.

Stypendia przeznaczone są dla osób studiujących na uczelniach wyższych, mających siedzibę lub filię w Białymstoku. Mogą się o nie ubiegać studenci studiów I lub II stopnia, albo jednolitych studiów magisterskich. Nagroda kierowana jest do osób, które wykazują się szczególnymi dokonaniami w działalności naukowej, artystycznej, sportowej, społecznej czy wolontariacie. Średnia ocen ubiegającego się o stypendium w roku akademickim bezpośrednio poprzedzającym złożenie wniosku nie może być niższa niż 4,3. Natomiast wiek kandydata – nie wyższy niż 26 lat.

Źródło zdjęć: Urząd Miejski w Białymstoku