Studenci UwB zwyciężyli w konkursie "A dlaczego Białystok"

Data wydarzenia 26-10-2015

Bartosz Wojtan, Paweł Szorc, Kamil Gierejko i Michał Kapica – studenci Uniwersytetu w Białymstoku - zwyciężyli w konkursie na najlepszy film promujący Białystok jako miasto akademickie. Konkurs "A dlaczego Białystok" to element kampanii "Studiuj w Białymstoku" przygotowanej przez magistrat we współpracy  we współpracy z trzema największymi uczelniami w regionie.

 

W konkursie rywalizowało 13 filmów, spośród których internauci wybrali pięć finałowych prac. Zwycięzców wyłoniło jury, w skład którego weszli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz organizatora – firmy Business Consulting.


W nagrodę za swój film zwycięska grupa studentów będzie mogła przez najbliższy rok mieszkać w 100-metrowym mieszkaniu przy ulicy Pogodnej. Dodatkowo jej członkowie otrzymają tytuł Ambasadorów Studenckiego Życia w Białymstoku. Studenci dostali też smartfony i bilety do instytucji kultury, m.in. Białostockiego Ośrodka Kultury, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury, Muzeum Podlaskiego oraz do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Ich zadaniem będzie teraz prowadzenie wideobloga „Dlatego Białystok”, na którym będą prezentować stolicę województwa podlaskiego oczami studentów.

 

Zwycięski film można obejrzeć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=CfyfmkmPbQ0.

Wideobloga można będzie śledzić pod adresem http://www.dlategobialystok.blogspot.com/.

Więcej informacji o kampanii „Studiuj w Białymstoku”: https://www.facebook.com/StudiujWBialymstoku?fref=ts