Studenckie Koło Naukowe Historyków z UwB ma 50 lat

Data wydarzenia 06-12-2019

Studenckie Koło Naukowe Historyków działające na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB będzie świętować 6 grudnia 2019 r. jubileusz 50-lecia działalności.

SKNH zostało założone w 1969 roku i jest jednym z najstarszych działających kół naukowych na Uniwersytecie w Białymstoku. Wielu spośród jego byłych członków związało się z uczelnią na lata – tak jak pierwsza przewodnicząca Koła, obecnie emerytowana historyk z UwB, prof. Ewa Dubas-Urwanowicz, prof. Cezary Kuklo - wybitny polski demograf czy emerytowany prof. UwB Józef Maroszek - regionalista. Niektórzy członkowie Koła po ukończeniu studiów trafili do placówek kulturalnych, muzeów i archiwów, gdzie z powodzeniem się spełniają.

Aktualnie w Studenckim Kole Naukowym Historyków działają cztery sekcje  tematyczne (historii propagandy, historii wojskowości, historii starożytności, historii regionu). Opiekunem naukowym Koła jest dr hab. Joanna Sadowska prof. UwB, dziekan Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych. Przewodniczącym SKNH UwB jest Paweł Roszkowski.

Organizatorzy jubileuszowego spotkania zapraszają do udziału w nim przede wszystkim osoby działające obecnie i przed laty w Studenckim Kole Naukowym Historyków. Początek o 17.30, w auli WHiSM.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.