Szukamy Technotalentów! Masz ciekawy projekt? Zgłoś się!

Data wydarzenia 19-09-2017

UWAGA! Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Technotalent 2017 i liczne pytania o możliwość zmiany terminu zakończenia etapu przyjmowania zgłoszeń, Organizatorzy podjęli decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 23 października 2017 włącznie. Pula nagród wynosi 46 000 zł. W tym roku do wyboru jest aż 7 kategorii: Technika, Biznes, Wyzwanie Społeczne, Technotalent Politechniki Białostockiej 2017, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2017, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2017 oraz Inspiracje 2017. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 18-35 lat związanych z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim. Można zgłosić udział w więcej niż jednej kategorii.

Konkurs jest otwarty zarówno dla studentów, jak i absolwentów, doktorantów i pracowników uczelni.

 

Konkurs Technotalent ma na celu wsparcie młodych i zdolnych osób z naszego regionu. Udział w przedsięwzięciu mogą wziąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, doktoranci, pracownicy  i absolwenci szkół wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Zgłaszać mogą się zarówno zespoły, jak i pojedyncze osoby. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23 października.

- Naszą podstawową działalnością jest prowadzenie badań naukowych oraz nauczanie studentów, ale zależy nam na współpracy z całym otoczeniem społeczno-gospodarczym, aby nasze badania miały pozytywny wpływ na rozwój regionu – podkreślał podczas konferencji prasowej dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB, prorektor UwB ds. studenckich. – Ten konkurs daje okazję do odkrycia najlepszych, najbardziej innowacyjnych osób na uniwersytecie, a w perspektywie – wykorzystania ich umiejętności oraz zaproponowania im pracy tutaj, w Białymstoku czy w województwie. To ważne, by najlepsi młodzi ludzie nie wyjeżdżali z naszego regionu.

Celem konkursu jest bowiem wsparcie rozwoju zdolnych Podlasian. Kapituła wyłoni po pięciu finalistów w każdej z konkursowych kategorii, a w finale – zwycięzców. Laureaci otrzymają nagrody – także finansowe, których sponsorami są firmy i przedsiębiorcy działający w północno-wschodniej Polsce. Ich łączna wartość to 46 tys. zł.

- Laureaci poprzednich edycji naszego konkursu znajdowali pracę w białostockich przedsiębiorstwach. Niektórzy tworzą też własne mikroprzedsiębiorstwa, ale dzięki nawiązanym podczas konkursu kontaktom mogą liczyć na wsparcie ze środowiska biznesu. W regionie panuje coraz lepszy klimat do inwestowania w start-up`y, przedsiębiorcy widzą w nich przyszłość – mówił Marek Siergiej, przewodniczący Podlaskiej Rady Fundacji Technotalenty.

A Mirosław Leśniewski, dyrektor Biura Izby Przemysłowo-Handlowej z Białegostoku, która współorganizuje konkurs, dodawał:

- Nam na Podlasiu potrzebna jest młoda gospodarka, nowy model biznesowy, który przynoszą właśnie młodzi ludzie. Na ich wkładzie w biznes niezwykle nam zależy.

Jak podkreślała Jolanta Koszelew, prezes Fundacji „Technotalenty”, każdy projekt biorący udział w konkursie musi zawierać element technologiczny i innowacyjny. Nie znaczy to jednak, że nie ma tu miejsca na projekty społeczne – wręcz przeciwnie. W tym roku jedna z kategorii konkursowych to: Wyzwanie Społeczne. Inne kategorie konkursowe to: Technika, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Inspiracje 2017. Wszystkie szczegóły na temat zasad konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://technotalenty.pl/konkurs2017/

Lista finalistów zostanie ogłoszona 4 listopada. Finał konkursu na uczelniach zaplanowano na 21 listopada, w pozostałych kategoriach – dzień później. 1 grudnia odbędzie się gala finałowa.