Trzecie „Marcowe spotkania z nauką” w kampusie UwB

Data wydarzenia 12-03-2019

Warsztaty, wykłady, pokazy oraz zwiedzanie naukowych pracowni i laboratoriów  - to wszystko czeka na uczestników Dni Otwartych w Kampusie UwB, pod hasłem „Marcowe spotkania z nauką”. Impreza odbędzie się już po raz trzeci. Studenci i pracownicy wydziałów przyrodniczych i ścisłych Uniwersytetu w Białymstoku przygotowali mnóstwo atrakcji.

„Marcowe spotkania z nauką” w tym roku odbędą się w dniach 21-23 marca. Organizatorzy spodziewają się blisko tysiąca gości.

- Choć zapisy ruszyły dopiero w poniedziałek rano, miejsca na niektóre wykłady i zajęcia laboratoryjne rozeszły się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Impreza najwyraźniej ma już swoją renomę, bo wiele osób dzwoniło do nas i pytało o nią już wiele tygodni temu. Zapisało się dużo grup szkolnych – informuje dr hab. Agnieszka Wilczewska z Instytutu Chemii, koordynator główny wydarzenia. – Wciąż jednak w mamy sporo atrakcyjnych propozycji, na które jeszcze można się zapisać.

Jak mówią organizatorzy, oferta jest bardzo różnorodna. Coś dla siebie znajdzie zarówno młodzież szkolna, jak i dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. Wydział Fizyki zaprasza m.in. na wykład o falach grawitacyjnych,  pokaz działania camera obscura i maszyn sterowanych komputerowo. Chemicy zapraszają na chemiczne zajęcia praktyczne, zaserwują super lody i chrupki młodego naukowca. Przygotowali też m.in. konkursy plastyczne z okazji 100-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz 150-lecia powstania Układu Okresowego Pierwiastków. Będzie można również obejrzeć naukowe show, zagrać w Chemiczne Scrabble i wylosować nagrodę w Chemicznej Tomboli. U biologów będzie można posłuchać o wielkich epidemiach w dziejach ludzkości, wybrać się na warsztaty z analizy pyłkowej albo dowiedzieć się, co kryje ul. Matematycy i informatycy przygotowali warsztaty dotyczące fotografii, robotów i komputerów.

Gdzie jeszcze można się zarejestrować, a na jakie wydarzenia już nie ma miejsc można sprawdzić na stronie internetowej, pod adresem:


http://dniotwarte.uwb.edu.pl/


Rejestracja odbywa się telefonicznie lub mailowo za pośrednictwem koordynatorów poszczególnych wydziałów lub instytutów – ich dane kontaktowe także dostępne są na stronie.

Fot. poniżej - dr Marek Bartoszewicz (Instytut Biologii)