Turniej szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

Data wydarzenia 23-04-2022

To będzie prawdziwe święto miłośników królewskiej gry. W sobotę, 23 kwietnia odbędzie się Turniej szachowy o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Zapisy trwają.

Imprezę organizują Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku, Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego oraz Uniwersytet w Białymstoku.  

- Po udanej pierwszej edycji zawodów, która została zorganizowana w maju ubiegłego roku,  ponownie zapraszamy do siebie miłośników szachów. Turniej odbędzie się w sobotę,  23 kwietnia 2022r. w godzinach 9:30-14.30 w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB przy ulicy Świerkowej 20A – mówi Albert Miecznik, prezes Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy zaineresowani, niezależnie od wieku, jednak do klasyfikacji Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej (PALM) będą brani pod uwagę tylko studenci podlaskich szkół wyższych, po okazaniu ważnych legitymacji AZS (wystarczy dowód elektroniczny). Miejsce w klasyfikacji PALM daje możliwość zdobycia punktów wymaganych do stypendium.

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 22 kwietnia 2022r., wysyłając zgłoszenie na adres: azsuwb1@gmail.com lub za pośrednictwem strony chessarbiter - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_1677/

W turnieju może wziąć w sumie 150 osób, opłata startowa wynosi 10 zł. Osoby posiadające ważną legitymację AZS są zwolnione z opłaty.

- Zwycięzcy turnieju otrzymają pamiątkowe puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody finansowe. Dla pozostałych uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe – dodaje Albert Miecznik.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/events/663081754983098


Link do regulaminu