Tydzień Otwartej Nauki na UwB

Data wydarzenia 12-10-2016

Tydzień Otwartej Nauki, to coroczne ogólnoświatowe wydarzenie, promujące otwarty dostęp do publikacji naukowych. W ramach tego wydarzenia UwB zaprasza na panel dyskusyjny pt.: „Open Access – jak efektywnie wykorzystać potencjał otwartej nauki?”

 Od 2012 roku każdy Tydzień ma swój temat przewodni. W 2016 roku jest nim „Otwartość w Działaniu” (Open in Action), a patronat honorowy nad organizowanymi w Polsce wydarzeniami objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku od 2012 r. aktywnie włącza się w Tydzień  Otwartej Nauki, organizując spotkania i wykłady ze specjalistami zajmującymi się tą tematyką.

W tym roku Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku we współpracy z Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, pod patronatem Koalicji Otwartej Edukacji i rektora UwB dr hab. Roberta Ciborowskiego, prof. UwB organizują panel dyskusyjny pt.: „Open Access – jak efektywnie wykorzystać potencjał otwartej nauki?” Panel kierowany jest głównie do środowiska naukowego  UwB. Poprowadzi go ikona naukowej blogosfery w Polsce, dr Emanuel Kulczycki, zaś dyskusję zainicjują zaproszeni specjaliści i przedstawiciele z uczelni.

Program Spotkania i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: http: bg.uwb.edu.pl/DebataOA2016/

Termin: 21 października, godz. godz. 10.00, sala 2044 Instytutu Chemii w Kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego 1K

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu.