UCO zaprasza na bezpłatne szkolenie z programowania kart graficznych (NVIDIA CUDA)

Data wydarzenia 13-04-2018

Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe (UCO) zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku do udziału w otwartym szkoleniu z podstaw programowania procesorów graficznych.

Procesory graficzne stanowią interesującą możliwość zwiększenia wydajności obliczeń naukowych. Są powszechnie stosowane w programach obliczeniowych z dziedziny fizyki, chemii, bioinformatyki i biologii obliczeniowej.

Szkolenie poprowadzi dr hab. Witold Rudnicki, prof. UwB, dyrektor UCO, kierownik Zakładu Bioinformatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UwB. Prof. Rudnicki od 15 lat zajmuje się programowaniem równoległym i wektorowym, jest współautorem wielu publikacji z tej dziedziny, prowadzi zajęcia z programowania GPU na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Szkolenie będzie prowadzone w formie wykładu wstępnego oraz kilku zajęć laboratoryjnych. Liczba zajęć w laboratorium będzie zależna od zainteresowania i aktywności uczestników. Wykład otwierający rozpocznie się w sali 2001 Wydziału Matematyki i Informatyki (mała aula) we wtorek, 17 kwietnia, o godzinie 16.00. Kolejne zajęcia będą się odbywać w formie laboratorium komputerowego we wtorki, w godzinach 16.00-18.00, w sali 1008 WMiI.  

Udział w wykładzie nie wymaga dodatkowego przygotowania, natomiast do udziału w zajęciach laboratoryjnych konieczna jest dobra znajomość języka C/C++.

Liczba miejsc na zajęciach laboratoryjnych jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń (na adres e-mail info-uco@uwb.edu.pl).