Uczniowie z Sokółki zwycięzcami zespołowego konkursu informatycznego na UwB

Data wydarzenia 26-03-2018

 

W sobotę (24 marca 2018 r.) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał edycji specjalnej Regionalnego Konkursu Informatycznego - zespołowego konkursu poświęconego zagadnieniu Internet of Things. Najlepsi okazali się uczniowie z Sokółki.

W ramach konkursu młodzież ponadgimnazjalna i studenci zaprezentowali swoje pomysły na projekt IoT oparty o platformę Raspberry Pi oraz mieli okazję wdrożyć je w życie dzięki wsparciu materialnemu i technicznemu ze strony Uniwersyteckiego Centrum Obliczeniowego.

W finale znalazł się jeden dwuosobowy zespół z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce - Jakub Kozłowski oraz Konrad Horczak. Ich opiekunem był Zbigniew Kazimierowicz. Młodzi ludzie zaprezentowali stworzony przez siebie prototyp produktu nadzorującego przyjmowanie leków przez osoby starsze - „Pamiętaj Babciu, pamiętaj Dziadku”. Dzieło spełniło oczekiwania komisji konkursowej, a uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz otrzymali nagrodę główną - zestaw do rozwoju rozwiązań IoT.

Konkurs został zorganizowany przez Instytut Informatyki UwB oraz Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe.