Umysł i artefakty. IV Białostockie Forum Kognitywistyczne

Wykłady zaproszonych gości, a także sesja studencko-doktorancka. Tak będzie wyglądało IV Białostockie Forum Kognitywistyczne, jakie odbędzie się w dniach 20-21 maja 2022 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (kampus Uniwersytetu w Białymstoku). Hasło tegorocznej konferencji brzmi “Umysł i artefakty”.

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w piątek o godzinie 11.00 serią wykładów połączonych z dyskusją. Wśród prelegentów – naukowcy z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Białymstoku. W sobotę stery konferencji przejmą młodzi adepci kognitywistyki – studenci i doktoranci.

W tym roku tematem wykładów i dyskusji będą artefakty kognitywne – od prostych narzędzi wykorzystywanych w realizacji zadań poznawczych po wyrafinowane technologie obejmujące implanty kognitywne, neuroprotezy, rzeczywistość wirtualną i sztuczną inteligencję. Uczestnicy Forum będą rozmawiać o możliwościach, jakie wiążą się z wykorzystaniem artefaktów kognitywnych oraz o zagrożeniach, do jakich może prowadzić ich niekontrolowane wykorzystanie.

Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny. Szczegółowe informacje i program można znaleźć na stronie internetowej Forum.