Uniwersyteckie Centrum Kultury zaprasza do Otwartej Świetlicy Międzykulturowej

Od października Uniwersyteckie Centrum Kultury przy ul. Ciołkowskiego wraca z programem Otwartej Świetlicy Międzykulturowej. Do swojej przestrzeni zaprasza w środy, czwartki i piątki w godzinach 16.30-19.30.

PLASTYCZNE CZWARTKI I PIĄTKI

W czwartki i piątki (6, 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 października) zajęcia plastyczne i sensoryczne poprowadzą Maja Musialik i Sabina Leska.

Zajęcia będą się odbywać w dwóch przedziałach godzinowych: 16.30-18.00 i 18.00-19.30, ale bez podziału na grupy wiekowe. Zapraszamy zarówno rodziców z dziećmi, jak też młodzież i dorosłych. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i włączyć się do wspólnej pracy twórczej. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Co będziemy robić? Między innymi: wykonamy płaskorzeźby z gliny, które rozmieścimy w przestrzeni UCK. Będziemy tworzyć fantastyczne zwierzaki z masy solnej. Malować do muzyki, poszukując emocji w melodiach i plamach barwnych. Bawić się abstrakcją, śladem i ornamentami. Będziemy też przerabiać ubrania, szyć, łatać, dziergać i wspólnie tworzyć wielki patchwork. Eksperymentować z najróżniejszymi technikami plastycznymi i materiałami z recyklingu.

RYTMICZNE ŚRODY

We środy (5, 12, 19 i 26 października) zajęcia ruchowo-taneczne poprowadzi Ksymena Wojtkowska.

Zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach: 16.30-18.00 – młodsze dzieci z opiekunami, 18.00-19.30 – młodzież i dorośli. Nie są potrzebne żadne wcześniejsze umiejętności. Naszym celem jest relaks, odblokowanie energii ciała, dobre samopoczucie. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i zacząć się ruszać. Warto tylko pomyśleć o wygodnym stroju. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W przestrzeni UCK do dyspozycji uczestników są ponadto zabawki, gry planszowe, kredki, malowanki, książki. Można także zrobić sobie kawę czy herbatę, posiedzieć i pogadać.

Uwaga! W Świetlicy nie świadczymy usługi opieki nad dziećmi.

Serdecznie prosimy o rozpowszechnienie tych informacji wśród znajomych migrantów z Ukrainy, Białorusi i innych krajów. Bardzo byśmy chciały, by zaaranżowana przez nas społeczna przestrzeń służyła spotkaniu, wzajemnemu poznaniu i wspólnej zabawie twórczej. Otwarta Świetlica Międzykulturowa działa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Białystok, pozyskanemu w otwartym konkursie przez Fundację UwB.

Zapraszamy też na stronę: https://www.facebook.com/uniwersyteckieck/

Fot. archiwum Fundacji UwB