Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze przyłączyło się do akcji „60+Kultura”

Data wydarzenia 24-09-2018

W najbliższy weekend, od piątku do niedzieli, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku zaprasza do siebie seniorów. Placówka przyłączyła się do akcji „60+Kultura” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Seniorzy zawsze są u nas mile widziani, ale tym razem szczególnie gorąco namawiamy ich do odwiedzenia Centrum. Można będzie zwiedzić z przewodnikiem kilkanaście prezentowanych u nas wystaw, a ponadto posłuchać odgłosów zamieszkujących Polskę ptaków i obejrzeć kolekcję magmowych głazów narzutowych na plenerowej ścieżce edukacyjnej – zachęca Wiesław Mikucki, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. – Warto przypomnieć, że zwiedzanie naszej placówki jest bezpłatne.

W piątek, 28 września, zwiedzanie z przewodnikiem rozpocznie się o godzinie 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. W sobotę i niedzielę, czyli 29 oraz 30 września, oprowadzanie zaplanowane jest na 10.00, 12.00, 13.30, a także 15.00.

Wszyscy goście będą też mogli obejrzeć zlokalizowany na terenie UCP Gabinet Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, w którym znajduje się wiele osobistych pamiątek po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie.

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy działa od 1999 roku. W czerwcu 2015 roku przeniosło  się do nowego, przestronnego budynku w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego. Więcej informacji o ofercie UCP: http://uwb.edu.pl/uniwersyteckie-centrum-przyrodnicze-im-profesora-andrzeja-myrchy

Jak można przeczytać na stronie MKiDN, będzie to już ósma edycja weekendu kultury dla seniorów. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Informacje o akcji:
http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/kultura-dostepna/kultura-dostepna-dla-seniorow.php

Fot. J. Kupryjanowicz, otwarcie wystawy minerałów w UCP.