Uniwersytet biega - uniwersytet kibicuje!

Data wydarzenia 11-05-2016
Trzy punkty kibica planuje zorganizować Uniwersytet w Białymstoku podczas niedzielnego półmaratonu, który pobiegnie ulicami miasta. Największy będzie na terenie kampusu, na Placu Syntezy. Swoje punkty kibiców chcą też przygotować 2 wydziały, przy których także przebiega trasa biegu: to Wydział Prawa oraz Wydział Historyczno-Socjologiczny.

Start zaplanowany jest na godz. 10.00. Najszybciej zawodnicy dotrą na Plac Uniwersytecki, potem pobiegną m.in. ul. Mickiewicza, by potem pojawić się w kampusie przy ul. Ciołkowskiego. I właśnie tam już od godz. 10.00 otwieramy uczelnianą strefę kibica. Będą balony, słodycze, wygodne leżaki ... i głośny aplauz. Do wspólnego kibicowania zapraszamy nie tylko pracowników i studentów UwB, ale wszystkich, którzy wspólnie z nami chcieliby przeżyć sportowe emocje i dopingować półmaratończyków. Dla pierwszych stu osób, które dołączą do nas na Placu Syntezy w kampusie, przygotowaliśmy w prezencie koszulki z logo UwB.

Po przebiegnięciu całego półmaratonu przez kampus, czyli ok. 11.00 - 11.15, zaprosimy kibiców do zwiedzenia uczelnianych obiektów i Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, które specjalnie z myślą o miłośnikach sportu będzie w niedzielę czynne do 14.00.

Wśród biegaczy będzie m.in. kilkuosobowa drużyna Uniwersytetu z Białymstoku. Trzymamy kciuki!!