Uniwersytet w Białymstoku rozpoczyna spotkania online w Salonie Maturzystów Perspektywy 2021

Data wydarzenia 16-09-2021

Już 16 września największa podlaska uczelnia weźmie udział w Lubelskim i Podkarpackim Salonie Maturzystów. W kolejnych dniach przedstawi swoją ofertę w Mazowieckim i Śląskim, a 23 września będzie prezentować się w salonie podlaskim i warmińsko–mazurskim. Na swoim wirtualnym stoisku przedstawi maturzystom ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji, nie zabraknie też filmów promocyjnych. 

Salon Maturzystów Perspektywy 2021 to ogólnopolska kampania skierowana do najstarszych klas liceów i techników, których czeka nie tylko egzamin dojrzałości, ale także wybór studiów i uczelni. Bierze w niej udział, podobnie jak w latach ubiegłych, Uniwersytet w Białymstoku. W tym roku spotkania z maturzystami będą się odbywać online. Nasza uczelnia weźmie udział w czterech takich spotkaniach.

Już 16 września UwB wspólnie z Politechniką Białostocką oraz Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku zaprezentuje się w Podkarpackim i Lubelskim Salonie Maturzystów. Trzy największe białostockie uczelnie będą miały wspólne wirtualne stoisko w ramach akcji „Studiuj w Białymstoku”, którą organizuje urząd miejski.

Stoiska szkół wyższych znajdą się  strefie EXPO. Maturzyści mogą ją odwiedzać bezpłatnie w godz. 10- 15, konieczna jest tylko rejestracja.

Uniwersytet w Białymstoku zaprosi maturzystów na filmowe wycieczki po wydziałach i instytutach. W rolę przewodników wcielili się studenci UwB. I to oni pokazują najciekawsze miejsca, opowiadają o ofercie i atmosferze, a także zdradzają tajniki studenckiego życia. Maturzyści zajrzą też do nowoczesnego kampusu „w towarzystwie” Krystyny Czubówny, poznają szczegółową ofertę uczelni i zasady rekrutacji, a na czacie będą mogli porozmawiać z przedstawicielami największej podlaskiej uczelni.

W ramach akcji „Studiuj w Białymstoku” Uniwersytet w Białymstoku zaprezentuje się też w Mazowieckim Salonie Maturzystów (17 września) i Śląskim Salonie Maturzystów (21 września).

23 września odbędzie się Podlaski i Warmińsko-Mazurski Salon Maturzystów. Tutaj Uniwersytet w Białymstoku będzie miał samodzielne stanowisko.


Rejestracja – Salon Maturzystów:

16 września - Lubelski i Podkarpacki Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/lubelski-i-podkarpacki#registration

17 września - Mazowiecki Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/mazowiecki#registration

21 września - Śląski Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/slaski#registration

23 września - Podlaski i Warmińsko-Mazurski Salon Maturzystów: https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/podlaski-i-warminsko-mazurski#registration